4. Mesečno ocenite svoje cilje
Če ne poskušate aktivno doseči svojih ciljev, je razmišljanje o njih izguba časa. Če želite uspeti, mora to postati vaša prioriteta – načrtujte mesečne sestanke in preverite, kje ste glede na svoj cilj. Ste na dobri poti? Ali se mora kaj zgoditi ali spremeniti, preden jih lahko dosežete? Seje oblikovanja strategije so pomembne za prihodnost vašega podjetja.
5. Prihodnost načrtujte skrbno
Nekatere dejavnosti zaradi narave vaših prioritet nenehno trpijo; zaobljube so ena od teh dejavnosti. Če pa jih načrtujete in označite na koledarju ali dodate v svoj dnevnik, potem vam ne preostane drugega, kot da se lotite naloge. Ne iščite izgovorov; ko pride čas, se spravite k delu. Morda se tovrstni opravki zdijo kot ovira v vašem dnevu, vendar je pomembno, da se osredotočite na dolgoročne dosežke, pa tudi na kratkoročne vsakodnevne napore.
6. Poiščite svoj ‘zakaj’
Jasno je, da želite doseči spremembo; toda ali veste, zakaj jo želite doseči? Če se zavedate svojih razlogov, bodo ti sami po sebi velik motivator in vam bodo pomagali pri doslednosti. Prav tako se boste s poznavanjem razlogov za željo po spremembi lažje držali svoje zaobljube, ko vam bo težko. Sprejmite odločitev, ki bo koristila vašemu podjetju in bo odmevala na osebni ravni. ‘Zakaj’ pa naj bo vaš opomnik.
7. Naj bo vaša ekipa na tekočem
Če zaobljuba vključuje več kot eno osebo, redno obveščajte dotično ekipo ali oddelek. Tako bodo vsi dali prednost zaobljubi in omogočili, da zasete prioritetno mesto v mislih vseh. Zapisovanje zaobljub in praksa posredovanja napredka drugim močno poveča stopnjo uspeha.
8. Oprostite si slabe dni
Nemalokrat smo prestrogi do sebe. Če imate slab dan in ne opravite vseh zadanih nalog, to ne pomeni, da morate zaobljubo popolnoma zavreči. Nekaj dela za dosego cilja je boljše kot nič. Ne popuščajte zaradi razočaranja ali strahu, temveč enostavno poskusite znova.
Če boste te strategije uporabljali redno, ne boste le hitreje izpolnili svojih novoletnih zaobljub, temveč se boste tudi naučili, kako si bolje zastaviti cilje in razviti svojo potrpežljivost, da jih dosežete. Vztrajnost je vsekakor pomembna lastnost, ki jo morate imeti, ko gre za doseganje ciljev, prav tako pa je pomemben tudi optimizem. Nihče ne more pričakovati več od vašega najboljšega. Če veste, kaj želite, in ste to jasno zabeležili z resnično usmeritvijo, potem vam ne more spodleteti.
Katere zaobljube lahko sprejmete sami?
Seznam zaobljub je včasih težko sestaviti – nekateri se prenaglijo in na seznam uvrstijo cilje, ki v naslednjih dvanajstih mesecih niso dosegljivi, spet drugim pa manjka domišljije pri ustvarjanju ciljev. Za takšne in drugačne smo sestavili seznam osmih zaobljub, ki jih je možno doseči že z majhnimi vsakodnevnimi spremembami.
- Izboljšajte svojo spletno prisotnost
- Zaposlene motivirajte in nagradite
- V pisarni spodbujajte trajnostno ravnanje
- Svojo blagovno znamko izpopolnite iz vseh zornih kotov
- Spodbujajte bolj pozitivno delovno okolje
- Prednost dajte ravnotežju med poklicnim in zasebnim življenjem
- Razvijte bolj sočuten pristop v vseh vidikih poslovanja
- Ustvarite jasnejši načrt za razvojno smer podjetja